Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Daugiau informacijos

5 būdai, kaip pasiekti maksimalų šviesolaidinio interneto greitį

Šviesolaidinio interneto teikėjas, užsisakius paslaugą, šviesolaidinio interneto greitį nurodo ne absoliučiuoju dydžiu. Yra nurodoma, kad šviesolaidinio interneto greitis Jums bus iki tam tikros ribos. Pavyzdžiui, jeigu užsisakote 1 Gb/s (1000 Mb/s) greitaveikos šviesolaidinį internetą, šviesolaidinio interneto teikkėjas nurodo, kad Jūsų šviesolaidinio interneto greitis bus iki 1 Gb/s. Ar susimąstėte, kodėl taip yra?

Maksimalų 1 Gb/s šviesolaidinio interneto greitį galima pasiekti tik, pavadinkime taip, tobulomis sąlygomis. Tai reiškia, kad jeigu perduodamo šviesolaidinio interneto srauto nepaveiktų joks aplinkos poveikis, kaip šviesolaidinio interneto paskirstymo vietos, šviesolaidinio interneto laido ilgis, kt., būtų galima pasiekti maksimalų 1 Gb/s (1000 Mb/s) šviesolaidinio interneto greitį. Tačiau dėl įvairaus, natūraliai atsirandančio aplinkos poveikio, susidaro neišvengiamas minimalus šviesolaidinio interneto srauto praradimas. Dėl šios priežasties Jūsų gaunamas šviesolaidinio interneto greitis nesiekia maksimalaus 1 Gb/s (1000 Mb/s) greičio.

Norint pasiekti maksimalų galimą iki 1 Gb/s spartos interneto greitį namuose tiek įranga, tiek kiti veiksniai turi atitikti tam tikrus kriterijus. Toliau juos paanalizuosime.

1.Maršrutizatoriaus ir įrenginio sujungimas laidu. Svarbu įsidėmėti, kad naudojantis belaidžiu internetu namuose pasiekti iki 1 Gb/s interneto greitį šiuo metu nėra įmanoma. Iki 1 Gb/s interneto greičiui pasiekti būtina sąlyga yra įrenginio ir maršrutizatoriaus sujungimas laidu.

2.Interneto greitis priklauso nuo naudojamų įrenginių. Pavyzdžiui, norint naudotis šiuo metu sparčiausiu Lietuvoje šviesolaidiniu internetu iki 1 Gb/s spartos, Jūs ne tik turite užsisakyti tokį interneto planą pas savo ryšio teikėją, bet ir reikalinga turėti tam tinkamus įrenginius:

  • kompiuteris turi turėti atitinkamą, pakankamai galingą tinklo plokštę, kuri galėtų priimti tokį šviesolaidinio interneto greitį bei reikalingas pakankamai galingas procesorius, kuris užtikrintų maksimalaus interneto greičio apdorojimo efektyvumą. Todėl renkantis kompiuterį svarbu atkreipti dėmesį į tinklo plokštės ir procesoriaus parametrus;
  • mobilusis telefonas ar planšetinis kompiuteris neturi integruotos tokios galingos tinklo plokštės bei procesoriaus, dėl šios priežasties Jūsų šviesolaidinio interneto greitis šiuose įrenginiuose bus atitinkamai pagal telefono parametrus, galimas priimamo belaidžio interneto greitis mobiliame įrenginyje svyruoja tarp iki 80 Mb/s – iki 150 Mb/s spartos.

3.Tiek belaidis, tiek šviesolaidinis internetas namuose priklauso nuo pasirinkto maršrutizatoriaus. Maršrutizatoriai yra skirtingo interneto srauto pralaidumo. Norint turėti šviesolaidinį internetą iki 1 Gb/s namuose svarbu, kad maršrutizatoriaus pralaidumas būtų taip pat iki 1 Gb/s. Todėl perkant ar nuomojantis maršrutizatorių iš interneto teikėjo ar jas parduodančių įmonių svarbu pasitikrinti jo parametrus ir interneto srauto pralaidumą.

4.Patikimiausia interneto greitį matuoti speedtest.net internetiniame puslapyje. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, iš kokio serverio ir į kokį serverį matuojate interneto greitį. Įmonės Besmegeniai klientai interneto greitį turėtų matuoti iš įmonės Besmegeniai serverio į įmonės Besmegeniai serverį. Kairėje pusėje serverį parenka automatiškai pagal Jūsų IP adresą, kurį matote po įmonės pavadinimu. O jeigu dešinėje pusėje matote, kad serveris parinktas kito Lietuvos ar užsienio teikėjo, tokiu atveju spauskite „pakeisti serverį“ (angl. „Change server“) ir pasirinkite UAB „Besmegeniai”.

5.Norint pasiekti maksimalų interneto greitį taip pat svarbu nenaudoti atsiuntimo programų, įsijungti mažiausiai užpildytą ryšio kanalą, maršrutizatorių laikyti atviroje vietoje, įrenginius, kuriais naudojatės internetu, laikyti toliau nuo kitų įrenginių ir buitinės technikos, kurie gali skleisti strigdžius sukeliančias bangas, naudoti antivirusines programas. Daugiau skaitykite paspaudę čia.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad interneto greitis priklauso nuo daugybės faktorių ir tik juos atitinkant atsiranda galimybė pasiekti maksimalų šviesolaidinio interneto greitį namuose. Jeigu vis tik Jums nepavyksta pasiekti norimo greičio kviečiame susisiekti su mumis. Kontaktus rasite kontaktų skiltyje.