Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Daugiau informacijos

4 priežastys, nuo ko priklauso PING rodiklis, ir rodiklio reikšmė

Internetas yra tarpusavyje sujungtų kompiuterių ir tarnybinių stočių, kitaip dar vadinamų serveriais, tinklas. Naudodamiesi internetu Jūs pateikiate daugybes užklausų serveriui ir kiekviena iš jų turi būti patikrinta.

Kai norite atversti, kokį nors puslapį, pirmiausiai iš kompiuterio išsiunčiama užklausa į serverį, kuriame patikrinama ar norimas įjungti puslapis apskritai egzistuoja. Šis puslapio egzistencijos tikrinimas matuojamas PING rodikliu. PING rodiklis matuojamas milisekundėmis, kurios parodo, kaip greitai užklausa yra perduodama į serverį ir iš serverio grįžta atsakymas ar puslapis egzistuoja, ar ne. Jeigu puslapis egzistuoja jis atverčiamas, o kitu atveju atverčiamas klaidos (angl. Error) puslapis.

Esant mažam PING rodikliui (žr. 1 pav.) Jūs nė nesuprasite, kad toks tikrinimas buvo atliktas.

1 pav. Mažas PING rodiklis

Kitu atveju esant dideliam PING rodikliui (žr. 2 pav.), ekrane keletą akimirkų, o kartais ir ilgiau, matysite baltą langą. Tai reiškia, kad per tą laiką iš puslapio buvo siunčiama užklausa serveriui ar šis puslapis egzistuoja ir atsakymas grįžo atgal. Pavyzdyje (žr. 1 pav.) buvo pasirinktas matavimas, siunčiant užklausą į įmonės Besmegeniai serverį, o kitu variantu (žr. 2 pav.) į Indonezijoje esantį telekomunikacinių paslaugų tiekėjo serverį. Matome, koks akivaizdus skirtumas.

2 pav. Didelis PING rodiklis

Įmonės Besmegeniai klientams yra suteikiama galimybė naudotis sparčiuoju iki 1 Gb/s spartos šviesolaidiniu internetu su mažiausiu PING rodikliu. Svarbu užtikrinti, kad naudojami galiniai įrenginiai turėtų galimybę priimti tokį šviesolaidinio interneto greitį.

Nėra nustatyta, koks PING rodiklis yra blogas tačiau, kuo šis rodiklis didesnis, tuo puslapis bus jungiamas ilgiau. PING rodiklio pokyčiai priklauso nuo:

  1. teikiamos interneto paslaugos kokybės;
  2. kanalo apkrovos;
  3. interneto ryšio prijungimo prie galinio įrenginio tipo (kabeliu, Wi-Fi, kt.);
  4. serverio atstumo iki interneto vartotojo.

Stabiliausias ir mažiausias PING rodiklis yra internetą perduodant kabeliu, mažiau stabilus perduodant belaidėmis ryšio priemonėmis. Interneto greitis neturi jokios įtakos PING rodikliui. PING rodiklis gali būti maksimaliai mažas tiek esant interneto greičiui iki 10 Mb/s, tiek iki 1 Gb/s (iki 1000 Mb/s) spartos. PING rodiklis vertina ryšio kokybę, o ne ryšio greitį!

Didesnė kanalo apkrova lemia didesnį PING rodiklį. Jau aptarėme anksčiau, kad kanalo apkrova, tai kiek interneto vartotojų yra prisijungusių prie vieno kanalo. Dažniausiai kanalo apkrova padidėja vakarais bei savaitgaliais, kai namuose yra didesnis kiekis interneto vartotojų. Daugiau informacijos raskite čia.

Kuo interneto vartotojas yra labiau nutolęs nuo serverio, kuriame talpinamas internetinis puslapis, kurį norime įjungti, tuo galimai bus didesnis PING rodiklis. Dėl didelio atstumo informacijos išsiuntimo ir gavimo laikas automatiškai išsitęsia. Pavyzdyje (žr. 2 pav.), dėl šios priežasties galimai PING rodiklis buvo gan aukštas, nes matavome į Indonezijos telekomunikacinių paslaugų tiekėjo serverį, kuris yra fiziškai dideliu atstumu nutolęs nuo matuoto užklausos išsiuntimo įmonės Besmegeniai serverio esančio Lietuvoje.

PING rodiklis taip pat priklauso ir nuo ryšio tiekėjo. Dėl šios priežasties svarbu atkreipti dėmesį renkantis ryšio operatorių. Įmonės Besmegeniai šviesolaidinio interneto paslaugos vartotojai gali džiaugtis mažiausiu PING rodikliu, kuris užtikrina nepertraukiamą puslapių užkrovimą.

PING rodiklis yra aktualus interneto vartotojams, kurie naudojasi juo darbui ar pramogoms, o ypač aktualu kompiuterinių žaidimų mėgėjams, nes yra suteikiama galimybė žaisti žaidimus internetu sklandžiai ir be jokių trikdžių.