Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Daugiau informacijos

Sveikuoliškas ryšys

Technologijų naudojimas tapo neatsiejama daugelio žmonių gyvenimo dalimi. Naudojimasis belaidėmis ryšio paslaugomis tapo ne tik kaip išskirtinis privalumas, bet, kai kuriais atvejai, ir gyvenimo būdas ar darbo priemonė. Tačiau šie privalumai turi savo kainą. Ar kada pagalvojote, kokį poveikį sveikatai turi belaidis ryšys ir kabeliu teikiamos paslaugos kaip šviesolaidinis internetas ir kabelinė televizija?

Norint atskleisti kabeliu teikiamų paslaugų, tai šviesolaidinio interneto bei kabelinės televizijos, privalumus ir jų poveikį sveikatai paanalizuosime, kokį poveikį sveikatai turi belaidės ryšio priemonės. Belaidės ryšio priemonės, tokios kaip mobilūs telefonai, „Bluetooth” ryšio signalas, belaidis internetas (Wi-Fi), ryšį perduoda radijo bangomis. Britų sveikatos agentūra atliko tyrimą, kuriuo atskleidė, kad belaidžiu ryšiu perduodami radijo signalai gali turėti poveikį blogai žmonių savijautai, vaikų vystymuisi bei lemti įvairius susirgimus.

Atskleidžiama, kad poveikis vaikams gali būti didesnis nei suaugusiems, kadangi vaiko kaukolė nėra visiškai išsivysčiusi dėl šios priežasties galvoje yra daugiau vandens, kuriam veikiant kaip laidininkui, padidėja rizika, kad elektromagnetinis spinduliavimas lems tolesnius pažeidimus. Tiek vaikams, tiek suaugusiems belaidis ryšys gali lemti fizinius negalavimus, kaip lėtinis nuovargis, miego sutrikimai, koncentracijos sunkumai, dažni ir stiprūs galvos skausmai, skausmas ausyse, nevaisingumo problemos, o nesiimant jokių priemonių ilgalaikėje perspektyvoje gali išsivystyti onkologiniai susirgimai.

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad kuo belaidė ryšio priemonė yra arčiau galvos ar kitų kūno dalių, tuo jos poveikis yra didesnis. Kiek kartų didiname atstumą tarp žmogaus ir belaidžio ryšio priemonių, tiek kartų kvadratu sumažėja tenkantis galingumas. Pavyzdžiui, jeigu nuo galvos iki belaidės ryšio priemonės padidinsime atstumą 10 kartų, tai poveikis sumažės 100 kartų. Tai patvirtina, kad naudojamas pats maršrutizatorius namuose turi mažesnį poveikį žmogaus sveikatai, nei poveikis kurį turi naudojami įrenginiai, kurie neretai laikomi arti žmogaus kūno.

Jonas Grigas Lietuvos fizikas, habilituotas fizinių mokslų daktaras teigia, kad naudojantis internetu su kabeliu jis neskleidžia jokių spinduliuočių į išorę, dėl šios priežasties nesukelia pašalinio poveikio sveikatai. Sužinokite daugiau.

Šviesolaidinis internetas nespinduliuoja jokių radijo signalų į išorę dėl šios priežasties sudaro saugią aplinką naudotis internetu namuose ar darbe. Maršrutizatoriuje yra galimybė atjunti belaidį (Wi-Fi) signalą taip apsaugant save ir aplinkinius nuo jo poveikio. Turbūt iškilo natūralus klausimas, tai kaip gyventi be išmaniųjų įrenginių technologijų amžiuje? Turime gerą naujieną, yra išeitis!

  • Vidinio tinklo jungtys (angl. Ethernet ports) – maršrutizatorius turi vidinio tinklo jungtis, kuriomis naudojantis galima prisijungti įrenginį prie vidinio (namų) interneto tinklo. Įmonės Besmegeniai nuomojamuose maršrutizatoriuose yra trys arba penkios vidinio tinklo jungtys. Pamatykite paspaudę čia.
  • Ilgas vidinio tinklo kabelis (angl. Ethranet cable) – suteiks galimybę įsijungti internetą, bet kurioje vietoje savo namuose.
  • Vidinio tinklo adapteriai (angl. Ethernet adaptors) – suteikia galimybę įsijungti internetą kituose išmaniuosiuose įrenginiuose, kuriuose nėra įprastos jungties. Pamatykite paspaudę čia.

Visiškai apsisaugoti ar išvengi belaidžio ryšio priemonių poveikio labai sudėtinga arba visai neįmanoma, dėl šios priežasties pateikiamos kelios alternatyvos, kaip galima šį poveikį sumažinti:

  • Namuose naudokite kabelinį ryšį, kaip šviesolaidinis internetas ir kabelinė televizija.
  • Nesinaudojant belaidėmis ryšio priemonėmis jas išjunkite.
  • Belaidžio ryšio priemonių nelaikykite miegojimo patalpoje arba einant miegoti itin rekomenduojama jas išjungti.
  • Jeigu naudojatės belaidį ryšį priimančiu įrenginiu, rekomenduojama nelaikyti jo arti kūno (ant kelių, kišenėje, kt.).
  • Stenkitės tiek sau, tiek savo vaikams riboti naudojimosi belaidėmis ryšio priemonėmis laiką.
  • Laikykitės saugaus atstumo nuo belaidės ryšio įrangos ar prietaisų. Saugus atstumas yra 2 metrai ir daugiau.
  • Belaidės įrangos poveikį sumažina netoli jų pastačius kaktusą, fikusą ar pabėrus kaštonų, tačiau jo nepanaikina.

Rūpinkitės savimi ir savo artimaisiais stengdamiesi ne tik sveikai maitintis ir sportuoti, bet ir siekdami išvengti radijo bangų spinduliavimo sukeliamo poveikio. Būkite ir likite sveiki!